Dotacje na fotowoltaikę

W ostatnich latach pojawiło się wiele dotacji na fotowoltaikę, dzięki którym można jeszcze szybciej i taniej zrealizować własne inwestycje poprzez bezpieczne odzyskanie części poniesionych wydatków. Dzięki sprzyjającej koniunkturze dziś opłaca się inwestować w fotowoltaikę dla firmy, domu czy gospodarstwa rolnego – zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii z roku na rok jest coraz większe, a dotacje na fotowoltaikę pomagają w spełnieniu krajowego potencjału mocy paneli.

Z jakich dotacji na fotowoltaikę warto skorzystać?

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat ogólnokrajowych oraz regionalnych dotacji na fotowoltaikę. Nasi doradcy podpowiedzą, jaki program będzie najkorzystniejszy, biorąc pod uwagę indywidualne czynniki, takie jak możliwości montażowe czy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jeżeli planujesz inwestycję w fotowoltaikę dla domu, warto sprawdzić, jakie istnieją najnowsze możliwości finansowania dopasowane do Twojego budżetu. Dotacje na fotowoltaikę cieszą się ogromną popularnością w wielu miastach Polski, gdyż realnie umożliwiają znacznie obniżenie kosztów wykonania mikroinstalacji. Dzięki naszej pomocy przekonasz się, jak wiele korzyści płynie ze stosowania odnawialnych źródeł energii.

Gdzie sprawdzić dotacje na fotowoltaikę?

Aby sprawdzić najnowsze dotacje na fotowoltaikę, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Nasza firma pomoże w wypełnieniu wszelkich formalności w możliwie jak najkrótszym czasie.

Na jakie dotacje na fotowoltaikę warto zwrócić uwagę?

  • Mój Prąd 3.0 – w 2021 roku rozpoczął się trzeci nabór wniosków. Z dofinansowania może skorzystać każdy, kto zamontuje mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 do 10 kW. Program jest finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  • Prosument 2 – w ramach tego programu można zamontować fotowoltaikę o mocy nieprzekraczającej 40 kW. Dotacje na fotowoltaikę polegają na udzieleniu pożyczki lub kredytu na bardzo korzystnych warunkach z oprocentowaniem 1% oraz maksymalnym okresem finansowania trwającym 15 lat. Inną możliwością jest uzyskanie dofinansowania o wartości 15% lub 30% kosztów inwestycji. Program obejmuje zarówno spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, jak i jednostki samorządu terytorialnego.
  • Czyste Powietrze – dotacja na fotowoltaikę skierowana do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych w budynkach jednorodzinnych, posiadających wyodrębnioną księgę wieczystą. Dofinansowanie wynosi maksymalnie 53 tysięcy złotych w zależności od zaawansowania projektu. Warunkiem uzyskania dotacji na fotowoltaikę jest wnioskowanie o dofinansowanie inwestycji będącej w trakcie realizacji.
  • Agroenergia – oferta skierowana dla osób zainteresowanych fotowoltaiką dla gospodarstw rolniczych i zwiększeniem samodzielności energetycznej na terenach wiejskich. Wysokość dotacji to 40% kosztów kwalifikowanych, z kolei kredyt jest w stanie pokryć nawet do 100% kosztów – okres spłaty nie może jednak przekroczyć 15 lat. Dotacja na fotowoltaikę obejmuje instalacje o mocy od 50 kWp do 1 MWp.
  • Ulga Termomodernizacyjna – od 1 stycznia każdy, kto zdecydował się na montaż instalacji fotowoltaicznych, składając roczne zeznanie podatkowe, może skorzystać z tego programu, zakładającego odzyskanie nawet 15 tysięcy złotych. Z tej dotacji na fotowoltaikę mogą skorzystać jedynie właściciele wybudowanych budynków jednorodzinnych.
  • Bocian – wsparcie obejmuje kredyt na fotowoltaikę, a wysokość oprocentowania może wybrać sam wnioskodawca i pokrywa maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych. Maksymalny okres spłaty wynosi 15 lat.
  • Energia Plus – z tej dotacji na fotowoltaikę mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą. Program ma formę zwrotnej pożyczki oraz bezzwrotnego dofinansowania. Aby otrzymać wsparcie finansowe, w roku poprzedzającym złożenie wniosku przeciętne zużycie energii nie może wynosić mniej niż 2 GWh/rok. Poza tym należy przeprowadzić audyt energetyczny, a inwestycja musi być efektem rekomendacji wystawionej na jego podstawie. Szacowana oszczędność energii musi utrzymać się na poziomie nie mniejszym niż 5%.

Aby utrzymać szczegółowe informacje na temat poszczególnych dotacji, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Zachęcamy do kontaktu, odpowiemy na każde Wasze pytanie. Doradzimy, podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Wypełnij pole poniżej - z pewnością oddzwonimy.