Serwis instalacji fotowoltaicznych w Warszawie

Nasza firma świadczy usługi z zakresu serwisu instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego, pomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.. Warto regularnie korzystać z przeglądów, aby instalacje wykazywały się niską awaryjnością i bezobsługowym działaniem. Aby elektrownia słoneczna działała z najwyższą wydajnością bez jakichkolwiek błędów produkcyjnych, należy skorzystać z proponowanej oferty serwisu i przeglądów instalacji fotowoltaicznych. Dzięki nam Twoja inwestycja będzie efektywniejsza!

Przegląd i serwis instalacji fotowoltaicznych wykonywany jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych serwisantów. Usługa obejmuje m.in. kontrolę wizualną i techniczną instalacji, kontrolę stabilności konstrukcji, pomiar parametrów elektrycznych oraz sprawdzenie zabezpieczeń i mocowań. Wykonujemy coroczne kontrole paneli PV, które gwarantują ich prawidłową, bezawaryjną pracę. Zdarzają się sytuacje, w których konieczna jest naprawa fotowoltaiki. Ewentualne prace serwisowe należy wziąć pod uwagę w przypadku nagłego spadku wydajności instalacji, widocznego wzrostu opłat za prąd, zauważenia nieprawidłowości konstrukcji (np. uszkodzenie lub poluzowanie mocowania) oraz pojawienia się nietypowych symptomów pracy fotowoltaiki (np. głośny dźwięk).

Jeśli zauważają Państwo u siebie nieprawidłową pracę instalacji fotowoltaicznych lub chcą dokonać jej przeglądu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z naszą firmą. Gwarantujemy szybką i fachową pomoc.

 

Jak przebiega serwis instalacji fotowoltaicznej?

Aby sprawdzić, czy inwestycja działa w sposób prawidłowy, należy wykonać serwis instalacji fotowoltaicznej, szczególnie zwracając uwagę na kluczowe elementy systemów. Wszystkie przeglądy są przeprowadzane przez wykwalifikowanych i profesjonalnych serwisantów.

W ramach przeglądu instalacji fotowoltaicznej wykonujemy następujące czynności:

 • kontrola wizualna – sprawdzamy stan ogólny modułów, stabilność konstrukcji i mocowań,
 • szczegółowe sprawdzenie pracy inwertera,
 • sprawdzenie zabezpieczenie antykorozyjnego,
 • czyszczenie modułów fotowoltaicznych (w razie konieczności),
 • badanie za pomocą kamery termowizyjnej – dzięki temu można wykryć mikrouszkodzenia,
 • sprawdzanie zabezpieczeń,
 • kontrola przewodów AC oraz DC,
 • zmierzenie parametrów elektrycznych.

Kiedy wykonywać przegląd instalacji fotowoltaicznych?

Jednym z najczęstszych powodów wykonywania serwisu instalacji fotowoltaicznej jest jej awaria, co zdarza się stosunkowo rzadko, gdyż większość instalacji działa bezawaryjnie. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia jakiegokolwiek elementu instalacji lub zaobserwujemy spadek mocy i jej skuteczność osłabnie, należy jak najszybciej przeprowadzić prace serwisowe. Do serwisanta należy się zgłosić, gdy:

 • inwerter zaczął głośniej pracować – prawidłowo zamontowany i umiejscowiony we właściwym miejscu inwerter pracuje cicho, nie przeszkadzając mieszkańcom domu w codziennym życiu.
 • zauważalne są pęknięcia lub rysy na modułach fotowoltaicznych – powierzchnia wysokiej jakości modułów fotowoltaicznych jest pozbawiona wszelkich defektów, dlatego w razie pojawienia się ww. uszkodzeń należy wezwać serwis, gdyż może to wpłynąć na efektywność pracy całej instalacji.
 • zanotowano spadek mocy instalacji lub wzrost rachunków – w takiej sytuacji przyczyn wystąpienia nieprawidłowości może być wiele, dlatego w warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Regularne wykonywanie serwisu instalacji fotowoltaicznych ma na celu utrzymanie ich w możliwie najlepszym stanie, co gwarantuje najwyższą wydajność i efektywność na długie lata. Jest to także gwarancja bezpieczeństwa i komfortu właścicieli domowej elektrowni słonecznej.
W MR Energy istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na wszystkie elementy. Statystycznie 93% ewentualnych wad produkcyjnych instalacji pojawia się w pierwszych 5-ciu latach od montażu. Priorytetem naszej działalności jest stawianie na najwyższą jakość, zaczynając od wyboru specjalnych śrub montażowych, a kończąc na przewodach zabezpieczających. Każdy montaż kończy się przeprowadzeniem odbioru przez wykwalifikowanego specjalistę z uprawnieniami SEP i UDT. Wszystko w trosce o Wasze bezpieczeństwo i pewność, ze instalacja będzie działała z najwyższą wydajnością przez następne minimum 30 lat!
Chcesz mieć pewność i poczucie bezpieczeństwa, że Twoja elektrownia słoneczna będzie działa bez zarzutów, przez naprawdę długi czas? Zatem postaw na jakość i wybierz MR Energy!

Dlaczego Polacy inwestują w instalacje Fotowoltaiczne

Dzięki odnawialnym źródłom energii, nie dość że dbamy o środowisko, to również zasilamy domowy budżet wynikających z nich oszczędnościami.

Obniżenie rachunków za prąd

Obniżenie rachunków za prąd o
nawet 95%  

Inwestując w takie rozwiązanie korzystamy z dobra natury jakim jest słońce. Systemy fotowoltaiczne energię słoneczną przetwarzają w energię elektryczną, dzięki czemu produkujemy darmowy prąd. Wszystko to przekłada się na ogromne oszczędności na rachunkach za energię.

Zyskujesz niezależność

Zyskujesz niezależność
energetyczną 

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają nie tylko na niezależność, ale również na samodzielność i samowystarczalność z własnej elektrowni słonecznej. Dodatkowo taka inwestycja służy dekady, dlatego też wolność energetyczna będzie z nami wiele lat.

Wygodna forma rozliczania

Wygodna forma
rozliczania 

Będąc prosumentem musimy rozliczać się z energii z fotowoltaiki z zakładem energetycznym. Jednak nasz kraj przewiduje system opustów, dzięki którym nadmiar wyprodukowanej energii możemy odebrać zimą lub w nocy. Wszystko przebiega bezgotówkowo i w wygodnej formie dla właściciela paneli.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Zachęcamy do kontaktu, odpowiemy na każde Wasze pytanie. Doradzimy, podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Wypełnij pole poniżej - z pewnością oddzwonimy.